Poradnik poszkodowanego

Bezpłatny samochód zastępczy z OC sprawcy

Miałeś stłuczkę nie ze swojej winy przez którą nie możesz wykonywać prawidłowo swojej pracy?

Pamiętaj, iż przysługuje Ci bezpłatny samochód zastępczy na cały okres naprawy Twojego auta, a Ty nie musisz płacić za nic! Koszt najmu w całości pokryje ubezpieczyciel sprawcy szkody z policy OC. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz z niczego rezygnować i nie będziesz miał przestoju w pracy. Dodatkowo, od 2011 roku, również osoby prywatne mogą skorzystać z owego świadczenia, nie dotyczy już ona jedynie osób prowadzących firmę lub używających auta w celach zarobkowych!

Pojazd wynajmowany powinien służyć tym samym celom, co uszkodzony pojazd i pochodzić z podobnego segmentu. Jeśli prowadziłeś auto osobowe, takie też otrzymasz na wynajem. Jak ta sytuacja odnosi się do maszyn specjalistycznych czy ciężarówek? Dokładnie tak samo – niezależnie od tego, czy potrzebna Ci jest szambiarka, naczepa czy betoniarka, będzie Ci ona dostarczona.

A co z czasem potrzebnym na dojazd pojazdu oraz formalnościami?

Rzeczywiście, jest ich dużo, a już sam kontakt z odpowiednimi komórkami zajmuje niekiedy nawet kilka godzin. Z pomocą przychodzą firmy, które oferują profesjonalną pomoc w takich sytuacjach. Taka też jest nasza rola – jako firma z wieloletnim doświadczeniem posiadamy szeroką i różnorodną ofertę samochodów zastępczych, w której znajduje się ponad sto pojazdów ciężarowych oraz specjalistycznych. Gwarantujemy dostawę auta w przeciągu maksymalnie dwudziestu czterech godzin, w zależności od miejsca zdarzenia. Niemniej pierwszego telefonu o segmencie auta, które możemy wynająć należy spodziewać się mniej więce po 6h od godziny zgłoszenia szkody komunikacyjnej.

Wynajem auta po wypadku z OC sprawcy na czas naprawy naszego samochodu to przywilej, z którego warto skorzystać. Jest to ogromna oszczędność czasu, gdy nasz pojazd znajduje się u mechanika. Pozwala nam wykonywać swoje obowiązki pracownicze, dzięki czemu nie ominie nas premia czy nie obniżona zostanie pensja.

Wspólne oświadczenie sprawcy o zdarzeniu drogowym

Oświadczenie sprawcy zdarzenia to bardzo ważny dokument. Może ono zostać sporządzone na zwykłej kartce papieru lub na specjalnym druku. Ważne jedynie, by zawierało wszystkie niezbedne dane. W trosce o naszych klientów przygotowaliśmy specjalny druk, aby na miejscu zdarzenia nie umknęły ważne informacje, które powinny znaleźć się w każdym oświadczeniu. Znajduje się tam także opis procedury udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

Zamów kontakt

Nasz zespół chętnie odpowie na wszystkie pytania

Ta wiadomość jest zabezpieczona przez reCaptcha i Google. Zastosowanie mają Polityka Prywatności i Warunki serwisu.